Millal peaksin sessiooni broneerima?

Vastsündinud beebi sessiooni peaks broneerima kindlasti juba raseduse ajal (soovitatavalt juba II trimestril), kuna muidu võib juhtuda, et olen õigel ajal juba hõivatud ning ei saa Sinu sessiooni ette võtta. Raseduse ajal panen kalendrisse kirja Sinu prognoositava tähtaja, jätan selle aja ümbrusesse piisavalt vaba ruumi, et beebi sessioon ette võtta. Peale beebi sündi palun Sul võimalikult kiiresti (hea oleks 24-48 tunni jooksul) endaga ühendust võtta, et saaksin kindla sessiooni aja paika panna. Kuna ma vastsündinud beebisid peale nende 14. elupäeva ei pildista, siis ei saa ma kahjuks Sulle aega garanteerida, kui sünnist teatamisega hilja peale jääd. Lisaks palun Sul end kindlasti teavitada, kui raseduse ajal sünni tähtajas muudatusi tekib. Beebiootuse sessioon oleks samuti hea paar kuud ette broneerida ning sessioon ise võiks toimuda raseduse 32. -36. nädalal, mil kõht on juba piisavalt suur, kuid Sa ei tunne ennast ebamugavalt.

Millal on kõige õigem aeg vastsündinud beebi pildistamiseks?

Vastsündinud beebisid pildistan nende 5-14 elupäeval. See on kordumatult ilus aeg, kui beebi on veel pisikene ning laseb end mõnusalt kerra keerata, nagu ta on harjunud 9 kuud ema kõhus olema, mis toob pildil esile selle, kui tillukene ta alguses on. Sellel ajavahemikul magab ta ka veel piisavalt kaua ja sügavalt, et saaksime teda ilusti armsatesse poosidesse panna ning väikestesse korvikestesse/kausikestesse paigutada.

Kui kaua kestab fotosessioon?

Vastsündinud beebi sessiooni kestuseks on tavaliselt 2-4h ning toimetan beebi enda rütmis jättes piisavalt aega ka söötmiseks ja kussutamiseks, kui selleks tuleb vajadus.

Kes võivad sessioonil osaleda?

Vastsündinud beebi sessioonil on keskpunktiks alati see kõige pisem ja uuem tegelane, soovi korral teen pildid ka emme-issi ja õdede-vendadega. Pereliikmetega teen pildid tavaliselt sessiooni lõpus, õdedel-venadel palun võimaluse korral issi või hoidjaga stuudiosse tulla alles selleks ajaks, et saaksime esimese osa segamatult beebile keskenduda.
Kuna beebi sessioon on teistsuguse iseloomuga ning kestusega, kui muud peresessioonid, siis on see sessioon mõeldud vaid pisikese beebi vanematele ja õdedele-vendadele. Tänan Sind selles osas mõistva suhtumise eest!

Kui meile meeldib sinu portfooliost mõni pilt, kas saame selle teoks teha?

Kui soovid mõnd kindlat ideed teostada, siis palun teavita mind varakult ette, et saaksime vastavad soovid läbi rääkida ning vajadusel korraldada aksessuaarid vms. Kui soovid vastsündinud beebi sessioonil mõnd kindlat poosi, siis räägi sellest samuti mulle enne sessiooni ning teeme kõik endast oleneva, et seda korraldada. Siiski toimetan alati beebi rütmis ning sean alati tema mugavuse ja turvalisuse esikohale ning kahjuks kõik poosid igale beebile ei sobi.

Kas järeltöötled fotosid?

Jah. Kuna pildistan RAW formaati, siis korrigeerin alati fotodel värvitasakaalu, kontrasti jne. Samuti vaatan, et piltidel ei oleks üleliigset tolmu vms, eemaldan nahalt ebatasasused ja töötlen pildid vastavalt oma stiilile, millega saad tutvuda minu portfoolios.

Kas kasutad meie pilte ka enda kodulehel?

Küsin alati enne piltide kasutamist Sinu nõusolekut.

Milliseid pilte võin sessioonilt oodata?

Armastan pehmet valgust ning sooje murtud toone ning üldiselt ei leidu minu aksessuaarivalikus väga kirkaid ja erksaid värve. Kasutan sessioonil erinevaid imeilusaid kangaid ja tekstuure, samuti pehmeid mütsikesi ja peapaelakesi, mille olen suure hoolega enda stuudiosse valinud, samuti armsaid anumaid, kuhu beebit hellalt sisse sätin. Kõik aksessuaarid ja kangad on mul endal stuudios olemas ning palun Sul end nende valikul ja piltide stiliseerimisel usaldada.

Vastsündinud beebit paigutan erinevatesse armsatesse poosidesse, seejuures sean alati esikohale beebi turvalisuse. Et sessioon kestaks mõistliku aja, siis valmistan kõik kasutatavad aksessuaarid ja nö “set”id ette ning kasutan üldiselt alati suhteliselt kindlat järjestust ehk “workflow”d. Kui Sul on endal mõni kindel pildi- või asendisoov, siis palun anna sellest mulle enne sessiooni teada, saan siis sellega arvestada. Siiski ei saa ma kahjuks kunagi lubada, et Sinu beebist mingis kindlas asendis pildi saan, kuna kõik poosid lihtsalt ei sobi kõigile beebidele ning ühtegi asendit ei saa talle vägisi peale sundida.

Mis saab siis, kui beebi üldse koostööd ei tee?

Pisikeste beebidega töötamine võib olla väljakutseks ning nõuab palju kannatust, mida mul on kuhjaga, sellegipoolest võib teinekord juhtuda, et beebi on just sel päeval millestki nii häiritud (näiteks gaasivalud), et meie tegutsemine lihtsalt ei toimi ning sessiooniga jätkates me ainult pahandame teda veel rohkem. Sellisel juhul püüan teha rohkem mähitud pilte (mähkimine aitab beebidel rahuneda ja tunda end turvaliselt) ning peame leppima võib-olla natuke teistsuguse tulemusega, kui planeeritud.

Mis saab siis, kui beebi ei maga?

Et saaksin beebit piltidel sättida ning pakkuda Sulle tulemust, mille pärast minu juurde tulid on oluline, et beebi oleks sessiooni ajaks võimalikult unine, selleks saadan Sulle enne sessiooni väikese ettevalmistuste giidi nõuannetega, mida palun Sul järgida, et meie sessioon õnnestuks. Palun Sul enne sessiooni beebit ergutades vähemalt tund aega üleval hoida (vannitamine on üks suurepäraseks viisiks seda teha). Samuti peaks beebi kõhu vahetult enne stuudiosse sõitma hakkamist kenasti täis söötma. Need toimingud kindlustavad, et pisike on stuudiosse jõudes mõnusalt unine.

Kui beebi sessioonil siiski ärkab, on mul varuks mitmeid nippe, kuidas teda uuesti unne suigutada, samuti teen sessioonil ka mähitumaid pilte – beebidele annab see turvatunde ning mõjub neile uinutavalt. Mähitult saan teha vahepeal ka ärkvel pilte.

Mis juhtub peale fotosessiooni?

Umbes nädala jooksul peale sessiooni (olenevalt hetke töömahust) saadan Sulle vaatamiseks privaatse töötlemata piltidega valikgalerii, kust saad välja valida lemmikud pildid vastavalt paketis sisalduvale piltide arvule (kui lemmikpilte on rohkem on võimalik tellida ükshaaval ka lisafaile), millele teen seejärel lõpptöötluse. Kui pildid valmis on koostan Sulle uue valmis piltidega privaatse galerii, mida saad soovi korral jagada ka sõprade-sugulastega.
Järeltöötlus tähendab seda, et puhastan taustad, ühtlustan beebi nahatooni, eemaldades beebiakne ning siludes väga ketendavat nahka, samuti lisan töötlemise käigus igale pildile enda käekirjale vastava viimistluse.

Kuidas toimub sessiooni eest tasumine?

Kuna minu aeg on piiratud, siis küsin vastsündinud beebi sessiooni broneerimisel broneerimistasu, et kindlustada kalendris koht Sinu sessiooniks. See annab kindluse nii Sulle kui ka mulle, et et meie sessioon ikka jõus on. See tasu ei ole kahjuks tagastatav, kui sessiooni mingil põhjusel tühistama pead, kuna mina olen siiski öelnud selleks ajaks ära kõik muud potensiaalsed sessioonid. Ülejäänud sessiooni tasu palun Sul tasuda siis, kui pildistame.

Mida sisaldab sinu fotosessioon?

Sessiooni eest on määratud kindel tasu, mis sisaldab pildistamist kokkulepitud ajal, hoolikalt stuudiosse valitud aksessuaaride kasutamist ja nende hilisemat pesu, fotograafi tööd ja talenti, online veebigaleriid, mida jagada ka lähedastega, maksimumresolutsiooniga pildifaile nii värviliselt kui ka must-valgelt ning 10x15cm suurusega värvilisi paberpilte vastavalt paketis sisalduvale piltide arvule. Lisaks on võimalik tellida ka suuri täismõõdus faile, millest on võimalik trükkida suuremõõtmelisi väljatrükke.