MINU EESMÄRK

Lapse sünd on üks tähtsaim sündmus Sinu elus ja esimesed nädalad beebiga on hindamatud. Aeg, kui ta on nii uus ja tilluke, kaob ruttu ning on jäädvustamist väärt, et hiljem neid kordumatuid tundeid meenutada – see beebi lõhn, väikesed varbad ja sõrmed, tunne, kuidas ta mahtus pihkudesse ja kui ta oli nii nii perfektne. Ei ole midagi armsamat, puhtamat ja siiramat, kui uus elu ning kõik need tunded ning armastus, mis õhkub värsketest vanematest.

Minu eesmärk on see kõik kunstiliselt pildile jäädvustada ning luua Sinu väikesest imest teosed, mida tulevikus vaadates tulevad tagasi kõik need mälestused ja tunded. See lühike aeg on nii tähtis jäädvustada, kuna juba paari nädala pärast on  beebi olemus muutunud. Tahan Sind tuua tagasi sellesse hetke iga kord, kui neid pilte vaatad, ükskõik, kas 2, 10 või 50 aasta pärast. Ma loodan, et näed sama, mida mina – uue elu ilu, puhtust ja imelisust.  Minu soov on luua sulle perfektsed mälestused!

Ta on nii väike ja uus vaid kord elus ning see kestab vaid hetke, vaid mälestused  jäävad seda meenutama.

MINU STIIL

Vastsündinute pildistamisel tahan luua unikaalsed teosed, mis rõhutavad pisikese beebi täiuslikkust ja ilu ning seda, kui väike ja armas ta on. Sätin teda hellalt erinevatesse armsatesse asenditesse ning kasutan hoolikalt valitud aksessuaare ja imeilusaid kangaid ning tekstuure. Nii mõnigi poos toob esile selle, kuidas ta on harjunud hiljuti Sinu kõhus olema. Jäädvustan sessioonil kindlasti ka detailid, mis toovad välja just sellele vastsündinu eale omase.

Toonide valikul armastan mahedaid pastelseid neutraalseid toone ning katsun alati püsida toon-toonis, et luua harmoonilised teosed, seades esiplaanile pisikese beebi. Mulle meeldivad soojad naturaalsed murtud toonid, mis ei nõua pildil liigselt tähelepanu.

TURVALISUS

Kõige olulisem sessioonil on Sinu beebi turvalisus. Toimetan tema enda rütmis ning jälgin beebi märguandeid ja kehakeelt.

Ükski asend, millesse teda sätin, ei ole ebaturvaline ning nii mõnigi pilt, mida mu galeriis näed, on tegelikult hiljem töötluse käigus mitmest pildist kokku pandud, kuna tihti on pisikest vaja turvalisuse eesmärgil tegelikult toestada.

Ka aksessuaaride valikul pean silmas eelkõige turvalisust ning ei kasuta kunagi esemeid, mis võivad beebi raskuse all puruneda või teda ükskõik, millisel moel kahjustada.

Mul on beebidega palju kogemust, olen end selles vallas järjepidevalt koolitanud ning skan lugeda tema märguandeid ja kehakeelt.

ASUKOHT

Sessioon toimub minu armsas stuudios Tallinnas Tondi ärimajas, mille olen loonud suure armastusega ja eesmärgiga, et Sul oleks seal hea olla. Mul on stuudios olemas kõik vajalik, et teha selliseid pilte, nagu näed minu galeriis. Värsketele vanematele on ka mõnus puhkenurk, mis on varustatud jaheda vee ning natukese kehakinnitusega. Samal ajal, kui mina beebit pildistan saavad värsked vanemad end mõnusasti sisse seada ja lihtsalt olla ning puhata.

AJA BRONEERIMINE

Vastsündinud beebisid pildistan 5. -14. elupäeval, kuna siis on nad veel piisavalt unised ning lasevad ennast mõnusalt pildil sättida, mida peale kahte nädalat on juba üpris raske teha ning neil ei ole enam seda vastsündinud beebi olekut ja ilmet, nende lihased muutuvad tugevamaks ja nad avastavad enda jaoks sirutamise. Samuti ei vaeva neid sel ajal tõenäoliselt veel gaasivalud ja beebiakne. Ning seda öeldakse küll palju, aga see on tõsi – nad ei ole enam kunagi nii väikesed!

Sessiooni soovitan broneerida juba raseduse teisel trimestril. Kuna beebi sünnib just siis, kui ta ise kõige paremaks arvab, siis võib tegelik sünniaeg paika pandud tähtajast erineda, mistõttu broneerin ühe kuu peale vaid teatud arvu tähtaegu ning kui võtad minuga liiga hilja ühendust, ei pruugi mul kahjuks kalendris enam Sinu jaoks vaba aega leiduda. Mõnikord võib erinevate asjaolude kokkulangevusel juhtuda, et saan ka mõne viimase hetke broneeringu kalendrisse mahutada ning kui Sa ei jõudnud minuga varem ühendust võtta, siis võid mulle alati e-maili saata ning igaks juhuks üle küsida.

Broneeringu kinnitab broneerimistasu, mis on 40€, selle lahutan hiljem Sinu sessioonitasust. Tasu on mõeldud selleks, et kindlustada kalendris koht nii Sulle kui mulle. BRONEERINGUTASU EI OLE TAGASTATAV, kuna olen ära öelnud kõik teised potensiaalsed broneeringud ning hoidnud aega just Sulle ja Sinu beebile.

Sessiooni täpse päeva paneme paika siis, kui beebi sündinud on ning et see mahuks kindlasti beebi esimese 14. elupäeva sisse, siis palun teavita mind beebi sünnist võimalikult ruttu. Esimese kahe nädala vältel magab beebi veel sügavalt ja kaua ning laseb end mõnusalt kerra keerata, nagu ta on harjunud 9 kuud emme kõhus olema.  Saan teda selle ajani veel sättida nii, nagu näha minu tehtud piltidelt.

Kui oled lapseootel, siis võta minuga ühendust saates mulle e-mail aadressil info@annemai.ee  või kasutades allolevat päringuvormi.

BRONEERI AEG

MIDA OODATA

Tegelen enamus sessiooni ajast beebiga ise, välja arvatud söötmine, mis tähendab, et teile on need mõned tunnid justkui väikeseks puhkuseks ja saate vabalt kasvõi väikese uinaku teha, see poleks üldse harukordne. Võite vabalt endale kaasa võtta näiteks raamatu vms, millega aega veeta.

Et beebil oleks mõnus ja mugav olla, siis olen stuudios loonud sessiooni ajaks võimalikult lähedased tingimused mõnusale pesale, kus ta oma viimased 9 kuud veetis, selleks on mul stuudios soojapuhurid, et beebil oleks hea soe olla ning terve sessiooni ajal mängib nn white noise (ühtlane müra), kuna pisike on harjunud olema päris tugeva ühtlase müra keskel (seedetegevus, südamelöögid, Sinu hääl jne). See kõik aitab tal paremini unes püsida ja magama jääda.

Et sessioon kestaks mõistliku aja, siis valmistan kõik kasutatavad aksessuaarid ja nö “set”id ette ning kasutan üldiselt alati suhteliselt kindlat järjestust ehk “workflow”d. Kui Sul on endal mõni kindel pildi- või asendisoov, siis palun anna sellest mulle enne sessiooni teada, saan siis sellega arvestada. Siiski ei saa kunagi lubada, et Sinu beebist mingis kindlas asendis pildi saan, kuna kõik poosid lihtsalt ei sobi kõigile beebidele ning  ühtegi asendit ei saa talle vägisi peale sundida. Sellegipoolest saame kindlasti temast imeilusad pildid!