RIIETUSEST
Riietuse valimine fotosessioonile võib olla kohati keeruline. Allpool olen kokku pannud mõned nõuanded, et seda Sinu jaoks natuke lihtsamaks muuta. Üldiselt on märgusõnaks lihtsus, et tähelepanu keskpunktis oleksid Sina ja Sinu perekond.
Soovitan valida neutraalsed lihtsad murtud toonid ning vältida kirjusid mustreid ja väga erksaid toone, et põhifookuses oleks teie näod ja isiksused. Sellised naturaalsed toonid sobivad ka erinevate sisekujunduslahendustega ning on ajatud ja ei lähe moest välja. Mõtle ka sellele, kus pildistame ning millised toonid taustal valitsevad. Värvid nagu sügav sinine, merekarva ja münt mõjuvad hästi liivarannal, kuid mitte nii hästi roheluse keskel metsas või pargis.
Alusta ühe riietusesemega ning võta seda kui “inspiratsiooni elementi”. Ehita värvipalett ühe või kahe neutraalse tooniga ja lisa üks värv aksendiks (iga värv võiks olla murtud tonaalsusega). Mitme inimese puhul jää ühe värviperekonna raamesse, aga väldi täiesti toon-toonis komplekte. Kasuta kihte ja tekstuure, et komplekti põnevust tuua, naiste puhul ka toredaid ehteid. Püüa valida pigem klassikalisemaid rõivaid, kuna trendid vahelduvad kiiresti, kuid pildid võiksid olla ajatud ka aastate pärast.
Pikad voogavad maksikleidid mõjuvad ootusepiltidel eriti hästi! Maksikleidid rõhutavad Sinu ilusat ümarat kõhtu ning varjavad samas seda, mida Sa ei soovi võib-olla niiväga rõhutada.
JAA
- naturaalsed pehmed toonid
- murtud toonid
- maalähedased toonid
- paljad jalad
- hästi kehasse hoidvad rõivaesemed
- naturaalne jumestus
Pigem EI
- kirjud mustrid
- neoonsed toonid
- üleni valge, üleni must
- väga lohvakad rõivad
- paksud joped
- toon-toonis komplekt
- piltide, kirjade ja logodega rõivad, t-särgid
- väga tugev jumestus
- tugev päevitus
Enne sessioonile tulekut oleks hea, kui saaksid kõigile sessioonil osalejatele kasutatavad rõivad selga proovida ning peegli ees kõikide omavahelist kokkusobivust testida ning vajadusel midagi muuta ja välja vahetada.
Võid alati sessioonile kaasa võtta mitu komplekti rõivaid ning saame siis koos valida ja otsustada, mida kasutada ja mida pigem välja jätta.